Хавронюк М.І. «Поки робота над проєктом Кодексу триває, чекаємо пропозицій, а не обурення»

1 квітня 2021 р. в газеті «Голос України» опублікована стаття завідувача кафедри правознавства Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професора Бориса Розовського «Кримінальному кодексу слід надати нагадування: «Багато розстріляних були посмертно реабілітовані!».

Уважно відслідковую усі пропозиції та зауваження до проєкту нового КК. Адже Робоча група вирішує важливе практичне завдання – оновлює підстави кримінальної відповідальності. Тому з цікавістю прочитав і цю статтю. Але, не знайшовши в ній майже нічого, крім обурення, мушу відповісти.

Стаття Б.Г. Розовського відрізняється чудовими роздумами, наповнена цікавими прикладами з далекої та нової історії. Проте, коли доходить справа до конкретних пропозицій, автор статті демонструє певну розгубленість і законотворчу неспроможність.

Деякі факти, на жаль, автором статті викривлені. Наприклад, Б.Г. Розовський не згадує, що 30 років ув’язнення, передбачені проєктом як міра покарання, – це пряма вимога Римського статуту, і вона визначає лише більш плавний, ніж у чинному КК, перехід від 15 років до довічного ув’язнення із зупинкою на "до 30", і що 30 – це, так би мовити, передвиняткове покарання для осіб, які свідомо і сплановано вчиняли злочини, спрямовані на знищення людей, наслідком чого стала хоча б одна людська жертва.

Ви можете переглянути повний текст статті за посиланням:

Хавронюк М.І. «Поки робота над проєктом Кодексу триває, чекаємо пропозицій, а не обурення»

Поділитися: